27-retro-kitchen-designs-that-are-back-to-the-future-3
Inšpirácie

Retro zariadenia kuchyne pre tento rok

Poslednou dobou sa retro štýl nedostáva len do módneho priemyslu, ale aj do zariadení bytov či domov. Ak preferujete tento štýl, máte sa na čo tešiť, pretože v obchodoch môžete nájsť stále viac a viac spotrebičov či doplnkov, ktoré sa vám budú hodiť nielen do spálne a obývačky, ale aj do kuchyne. Vašu vysnenú, retro kuchyňu si tak môžete poskladať veľmi jednoducho!

Kto by ho nemal rád? Retro štýl, ktorý sa dokáže dostať pod kožu každému, kto aspoň trochu miluje rôzne štýly. Či už preferujete retro módu alebo retro zariadenie do bytov a domov, vždy ste jeho fanúšik. V poslednom čase sa čoraz viac priaznivcov hlási k obľube vidieckeho štýlu v kuchyniach. Chceli by ste takúto útulnú a krásnu kuchynku aj vy?

 

To pravé slovenské!

Ak ste zarytým fanúšikom všetkého slovenského a nedáte na svoju vlasť dopustiť, svoju kuchyňu si môžete zariadiť do štýlu, ktorý si pamätáte ešte z detských čias. Babkin dom bol vašou oázou pokoja, ktorú si teraz prenesiete domov. Jednotlivé charakteristické prvky, ako sú prútené košíky, porcelán, keramika, mlynčeky či iné dobové vybavenie vám v tejto časti domu alebo bytu nesmie chýbať.

Príjemná atmosféra

Vidiecke a retro kuchyne majú príjemnú atmosféru, ktorú zacítite hneď ako vojdete dnu. Vytvárajú ju práve doplnky a spotrebiče, ktoré máte jednotlivo a s láskou umiestnené práve vo vašej obľúbenej časti domu. Vďaka tomuto všetkému sa stane varenie jednou z vašich najobľúbenejších činností a v kuchyni budete tráviť omnoho viac času, ako by ste si mysleli. Ak spojíte dohromady všetky správne materiály so zručnosťou pracovníkov, ktorí sa do toho pustia s vervou, určite sa dočkáte svojej kuchyne snov.Retro Kitchen Accessories

Na druhej strane si však svoju kuchyňu snov môžete vytvoriť aj sami. Stačí si nájsť tú správnu inšpiráciu, ktorú vám aj my dnes v tomto článku ponúkneme a uvidíte, že to pôjde veľmi jednoducho. Mnohé obchodíky, ktoré sa špecializujú na retro veci, vám ponúknu skvelé doplnky a spotrebiče, ktoré vám nesmú doma chýbať. Ktoré to sú?

 

Chladničky

Jednou z najdôležitejších vecí, ktorá vám v kuchyni nesmie chýbať je chladnička. Mnohí z vás sa určite pýtajú a nevedia si rady, kde by takú retro chladničky, ktorá sa im bude hodiť do ich kuchyne našli. Značka Gorenje ponúka veľký výber práve týchto chladničiek v rôznych farbách a prevedeniach. Je len na vás, ktorú farbu si z ponuky ako je červená, zelená, oranžová, strieborná či mnoho ďalších, vyberiete.

Rovnako dôležité je pri chladničke uvedomiť si, koľko dverovú ju chcete. Je vás v dome viac a potrebujete omnoho viac priestoru? Stavte na dvojdverové chladničky, ktoré majú mnoho miesta pre celú rodinu. Ak však v byte či dome bývate len dvaja, zaobstarajte si menšiu chladničku, ktorá vám ušetrí náklady aj miesto.

Kombinované retro chladničky nájdete takisto. Spojenie mrazničky s chladničkou je veľmi výhodné a všetko čo potrebujete mraziť či schovať do chladu máte pri sebe. Aj tieto chladničky nájdete v “staršom” štýle a skvelo ich prispôsobíte k celku.

Kávovary

retro6-1024x768Kto by nemiloval kávu? Omamná vôňa, ktorá sa šíri po celom dome a zanecháva príjemnú atmosféru vás určite dostane. Ak patríte k ľuďom, ktorí neskrývajú lásku ku káve a doma majú aspoň jeden kávovar, určite neotáľajte a zaobstarajte si aj vy jeden. Problém by mohol nastať len vtedy, ak by ste hľadali nejaký, ktorý by sa vám hodil do retro kuchyne. Mnohé kávovary majú novodobé spracovanie, ktoré sa hodí skôr do najnovších trendov kuchyne, no tí, ktorí hľadajú aj nájdu!

Retro kávovary sa dajú už pohodlne nájsť aj na internete. Značka Ariete prednedávnom spustila svoju kolekciu s názvom Vintage ART, kde môžete nájsť naozaj krásne kávovary a stavíme sa, že sa do vašej kuchyne budú určite hodiť! Okrem skvelého výkonu a kávy, ktorú vám vyrobia, majú aj niekoľko jemných pastelových prevedení, ktoré si jednoducho zamilujete! Nechajte sa unášať štýlom retro aj pri robení obľúbeného nápoja.

Okrem značky Ariete ponúka krásne retro kávovary aj značka DeLonghi. Rovnako aj tu nájdete štýlové výrobky v jemných farbách so skvelým výkonom. Práve za takéto prístroje za naozaj oplatí priplatiť si.

Kanvice

Patríte aj vy medzi ľudí, ktorí milujú kávu, no radšej si ju zalejú sami na “starý spôsob”? Ak áno, určite neprehliadnite retro kanvice, s ktorými si pripravíte tu najlepšiu kávu aj bez drahšieho kávovaru. Značky ako Concept, Ariete, Philco či Sencor vám ponúkajú jednoduché rýchlovarné kanvice, ktoré sa podobajú na tie z čias vašich starých rodičov.

Pískajúce kanvice, ktoré boli niekedy robené na plynové sporáky sa už pomaly stávajú minulosťou a len tak jednoducho ich nenájdete. Čo tak nájsť si radšej rýchlovarnú kanvicu, ktorá bude na spôsob tých klasických, na ktoré sme zvyknutí, no tvarom bude pripomínať tú z minulých dôb? V ponuke mnohých kvalitných značiek nájdete rôzne farby, tvary a motívy, medzi ktorými si nájdete aj vy svojho obľúbenca.

Doplnky

cool-how-to-create-a-retro-kitchenNo nielen spotrebiče vám vytvoria retro kuchyňu snov. Okrem tohto všetkého sú dôležité aj doplnky, ktorými si kuchyňu doladíte. Nezabúdajte napríklad na tie správne dózy a nádoby, do ktorých si dáte múku, cukor, soľ či iné pochutiny. Na už spomínanú kávu alebo čaj sú skvelé hrnčeky a poháre, ktoré majú jemný retro nádych. Či už stavíte na smaltové hrnčeky alebo na jemný kvetinový vzor je na vás, no uvidíte, že tým všetkých dostanete!

Pamätáte si ešte na klasické sklenené fľaše na mlieko, ktoré ste ako deti tak milovali? Vráťte sa v čase a kúpte si aj vy také. Nemusíte do toho prelievať mlieko, stačí, ak si ich kúpite na rôzne limonády alebo studené čaje. Niečo také doma určite musíte mať.

V neposlednom rade patrí do kuchyne aj chlebník na všetko pečivo a chlieb, ktoré si kúpite. Práve klasické retro chlebíky vám vyčarujú pokoj a harmóniu v celej kuchyni.

Dajte sa zlákať retro štýlom, ktorý sa pomaly dostáva už do každej sféry bývania a módy. Okrem toho, že sa v takomto príbytku budete cítiť dobre, vaša návšteva nebude chcieť ani odísť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *