retro-lada
Magazín

10 retro vozidiel ktoré Vám oživia spomienky z minulosti

Vintage a retro je v súčasnosti veľmi trendové, a preto sa v každom odvetví dostáva späť do módy. Tento regres možno zachytiť v móde, ale výnimkou nie sú ani autá.

Obrovské množstvo retro vozidiel v súčasnosti poznáme pod pojmom “veterány”, ktoré sú veľmi vzácne a hodnotné. V dnešnej dobre existujú aj zrazy veteránov, kde si majitelia týchto retro vozidiel robia výjazdy a porovnávajú si svoje veterány a chvália sa nimi.

Tatra 603

Tatra 603 bola v minulosti veľmi obľúbená a dnes tomu nie je inak. Bolo to obľúbené svadobné auto, ktoré je na rovnaké účely využívané aj dnes.

1

Karkulka

Toto auto bolo v minulosti veľmi obľúbené, pretože kto mal Karkulku, bol in. Dnes môžete Karkulky vidieť na zraze veteránov.

karkulka

Simson

Simsony vymetajú cesty  aj v súčasnosti. Je obľúbený aj u mladých ľudí tak, ako to bolo v minulosti.

Simson

Hromadná doprava

Nie len v súčasnosti je využívaná hromadná doprava, ale bolo tak i v minulosti. No porovnajte si dizajn predchádzajúcich a súčasných hromadných dopráv.

mestska

Fichtl alebo pioner

Určite si pamätáte na povestný zvuk pioniera v jeho prevádzke. Išlo veľmi obľúbený motocykel, na ktorom sa premávali aj mladí pubertiaci.

fichtl

VB

VB voz v súčasnosti už nemožno vidieť na cestách, no v minulosti tomu tak nebolo.

vb

Žigulák

žigulák

Bicykle

Bicykle boli v minulosti veľmi populárnym dopravným prostriedkom. Boli aj zároveň veľmi štýlové, a preto súčasní dizajnéri sa rozhodli navrhovať a vyrábať retro bicykle podľa vzorov z minulosti.

155230_530812133611787_1980240466_n

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *