retro-licenie
Magazín

Ako na retro líčenie

Mohli sme si už dávnejšie všimnúť, že trendy v móde naberajú opačný smer. No nie je tomu tak len v móde. A tak sa teda pozrime, aké trendy v líčení sa vrátili do módy v súčasnosti.

retro licenieZ retro make up-u je v súčasnosti veľmi populárny štýl 50. rokov, a to výrazná očná linka, prípadne tmavohnedé alebo čierne dymové očné tiene. Doplnené to býva jemne ružovými líčkami a sýtym červeným alebo cyklámenovým rúžom. A čo nesmie chýbať ? Dokonale dotvorené obočie.

Retro líčenie je určené v prvom rade mladým ženám, ale aj ženám, ktoré sa cítia byť mladé napriek svojmu veku. Toto líčenie dokonale splní svoj účel v prípade, že ho správne dokombinujete s retro oblečením a doplnkami tej ktorej doby. To znamená široké čelenky alebo mašle do vlasov, veselé copíky či drdoly.

Na čo nemožno zabudnúť pri retro líčení ?

Kruhy pod očami

Kruhy pod očami môžu pokaziť celkový dojem, a preto je potrebné ich patrične a dostatočne prekryť. Ak ste našli nedostatky, ktoré je potrebné prekryť alebo upraviť, použite korektor, prípadne rozjasňovač.

Odtieň make-upu

Je potrebné zvoliť správny odtieň make-upu, aby ste nepôsobili smiešne. Je pravdou, že je ťažké trafiť správny odtieň make-upu, ale radšej dlhšie vyberajte, akoby ste vybrali príliš svetlý či tmavý. Nákupny tip : Vyvarujte sa skúšaniu odtieňa na ruke alebo zápästí, to reaguje totiž na farbu inak ako pokožka na tvári, ktorá môže mať aj o niekoľko odtieňov odlišný tón.

retro ličenie 1

Trvácna make-up

Nechcete, aby Váš make-up opadal po niekoľkých hodinách? Zafixujte ho sypkým púdrom pomocou štetca, aby vydržal čo najdlhšie.

Dramatický look

Výrazné oči možno dosiahnuť výrazným očným tieňom, prípadne linkou na oči a hustou špirálou, ktorá spôsobí tzv. “dramatický look”. Dávajte však pozor na to, aby nebolo všetkého príliš, to znamená výrazný tieň aj výrazná a hrubá linka, aby ste nepôsobili prvoplánovo.

retro licenie 4

Zvodné pery

Čo znamenajú výrazné pery? Pre každého niečo iné. No pre retro sú to určite aj v súčasnosti obľúbené sýte rúže červenej, cyklámenovej, či slivkovej farby.

Retro look je v súčasnosti veľmi trendy, pôsobí žensky a dámy ho častokrát dopĺňajú retro outfitom. No v prípade, že nechcete pôsobiť lacno, dávajte pozor, aby ste svoj look príliš “nepreplácali”.

 

Postup retro líčenia

Tak ako klasické, večerné, denné, nahé či extravagantné líčenie, tak aj retro líčenie má svoj tutoriál a postup. Pozrime sa preto na to, aký postup by sme mali dodržiavať .

Dokonalé obočie

V prvom rade je potrebné vytvarovať si krásne obočie, aby nebolo na žiadnom mieste seknuté, poprípade príliš hrubé či tenké. Malo by mať správny tvar a odtieň, aby pekne pasovali k tvári a vlasom. K dokresleniu obočia sú vhodné napríklad rôzne ceruzky, štetce, či tiene na obočie. Obočie dokáže neuveriteľne podčiarknuť krásu a zviditeľniť tvár, dokáže jej dodať šmrnc.

obocie

Očné linky

Orámované oči tmavými očnými linkami a zvýraznené mihalnice špirálou dodávajú očiam magický až dramatický look, čo priťahuje pohľad každého zvedavca. Oči sú vraj zrkadlom duše, tak vyzdobme toto zrkadlo tak, aby sa to nich nik neprestal pozerať.

Sýte pery

retro licenie 5Pery by mali byť sýte, o tom je retro. Dobré je ich pred použitím rúžu prejsť korekrorom prípadne zafixovať púdrom na tvár, ktorý im môže dodať zamatový vzhľad. Následne ich orámovať ceruzkou na pery a vyplniť sýtym rôžom či leskom v rôznych odtieňoch od červenej cez ružovú, cyklámenovú, fialovú.

Lícenka

Nezabúdajte na koniec na farbu na líčka, ktorá môže dodať sexi look a zdravý dojem u človeka.

 

Related Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *