retro-kociky
Magazín

Retro kočíky sa tešia veľkej popularite

Možno to znie zvláštne, ale všetko retro je v súčasnosti in. Všetko podlieha spätnému chodu, či už móda, účesy, líčenie, nábytok, výnimkou nie sú ani detské kočíky. A preto, ak chcete byť retro star aj s vašim bábätkom, v tom prípade sú retro kočíky tým najideálnejším kočíkom pre vás. Súčasní dizajnéri sa snažia čo najväčšmi priblížiť móde minulého storočia aj v rámci dizajnu kočíkov, snažia sa , aby na prvý pohľad vyzerali rovnako, no predsa sa odlišovali a boli niečím výnimočné.

Klasický kočík vs. retro kočík

Chcete vedieť aký je rozdiel medzi klasickým kočíkom a retro kočíkom? Pozrite sa na obrázok a nejaké rozdiely medzi nimi uvidíte hneď na prvý pohľad.

Na obrázku môžete vidieť napríklad aj tieto rozdiely :

  • niektoré retro kočíky majú pletené vaničky
  • vaničky sú hlbšie a väčšie
  • kolesá sú väčšie a väčšinou nafukovacie
  • rukoväť je pevnejšia

Dalo by sa ešte hovoriť o viacerých detailoch, no myslíme, že stačí spomenúť tieto.

Pletené vaničky

V minulosti boli veľmi trendy, tak prečo sa k nim nevrátiť aj teraz? Pri prechádzke s dieťaťom v pletenej vaničke budete štýlová mamička alebo štýlový otecko.

retro kociky

Hlbšie a väčšie vaničky

Doprajte svojmu dieťaťu pohodu pri prechádzke, aby mohlo relaxovať. Totiž vaničky retro kočíkov sú väčšie a hlbšie, čo viac prospieva dieťaťu a vývinu jeho chrbtice. V takomto prípade dieťa ani po niekoľkých mesiacoch nie je v kočíku skrčené a môže v ňom pohodlne oddychovať.

retro kociky1

Kolesá

Kolesá na kočíku sú veľmi dôležité, pretože nesú celú váhu kočíka aj dieťaťa. Ak sa pozrieme na kolesá moderných kočíkov, môžeme vidieť, že vpredu sú menšie kolieska a vzadu väčšie. Považujeme to za nevýhodu najmä pri “krásnych” slovenských chodníkoch, ktoré umožňujú “bezproblémovú” prechádzku s vašim dieťaťom. Narozdiel od nich, retro kočíky majú kolesá väčšie, dokonca aj nafukovateľné, teda si ich môžete prispôsobiť.

retro kociky3

Dizajn

Návrhári a dizajnéri si dali záležať a vytvorili obrovské množstvo farebných kombinácií a prevedení, v ktorých môžete retro kočíky nájsť. Určite si medzi nimi vyberiete aj vy .

U nás nájdete retro kočíky rôznych retro vzorov a farieb

Prejsť na retro kočíky

Related Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *