retro-svadobe-saty
Magazín

Štýl vintage sa dostáva aj do svadobných šiat: Tieto kúsky si zamilujete!

Nejedna nevesta má pred svojou svadbou veľké nervy a stres. Ani sa im nesmieme čudovať. Pri toľkých veciach, ktoré musia nevesty zaobstarať, prichystať a vybaviť je úplne normálne, že sa dostávajú do takýchto situácií. Ak nemáte pri sebe niekoho, kto to urobí za vás, všetko padá na vaše ramená.

Najväčším problémom, v dobrom slova zmysle, je výber svadobných šiat. Niekedy je neskutočne ťažké vybrať si medzi toľkými krásnymi kúskami jeden. My vám dnes prinášame trochu inú, no takisto krásnu inšpiráciu na šaty pre nevesty.

Pri výbere šiat sa mnohé nevesty dostávajú do dvoch extrémov. Buď si vyberajú šaty, ktoré sú až priveľmi formálne a jednoduché, alebo nechajú svoju fantáziu zájsť až tak ďaleko, že vyzerajú ako z fantazijnej rozprávky. Je len na vás, aké šaty si zvolíte, pretože je to váš veľký deň, no uzdu svojej fantázie by ste mali trochu krotiť. Predsa len, svadba je aj o niečom inom ako len o šatách.

Ďalším väčším rozhodnutím je, či si šaty kúpiť alebo požičať. Mnohé nevesty si šaty požičiavajú, pretože vedia, že ich už nikdy nepoužijú, no iné chcú mať zas živú a hmotnú spomienku na ich veľký deň a šaty si kúpia. Ak máte nejaké peniaze navyše, v pokoji si ich kúpte. Vždy pri prezeraní šatníka môžete zablúdiť na krásne biele šaty, v ktorých ste vyzerali ako princezná.

bb42e3bf86e125e7927ac15aaf402d06Ako všetci dobre vieme, móda sa neustále vracia a mení. To, čo bolo IN minulú jeseň je teraz úplne mimo moderných kúskov. Musíme si však uvedomiť, že mnohé módne trendy sa vracajú z dekád minulého storočia. Medzi nimi sú aj svadobné šaty. Tie si môžete vyberať buď v kolekcií Vintage alebo jednoducho sa pohrabte v maminom šatníku. Nikdy neviete, či svoje šaty zo svadby nemá niekde uložené.

Bojíte sa, že pohoríte? Na také niečo zabudnite. Krásne biele šaty, ktoré sa nosili niekedy v minulom storočí už teraz patria medzi obľúbené, a vy tak môžete dať úplne nový nádych svadbe, ktorá bude nezabudnuteľná.

Na tohtoročných módnych prehliadkach, ktoré boli zamerané práve na svadobné šaty, predstavili mnohí návrhári krásne kúsky z Vintage “odvetvia”. Na mólach sa ukazovali modelky v takých kúskoch, o ktorých by ste si mysleli, že nepatria medzi nové, ale sú zdedené z generácie na generáciu.

Nezamieňajte si však pojmy vintage a retro. Vintage štýl sa orientuje hlbšie do minulosti. Je to niečo historické, výberové a klasické. Niečo, v čom budete vyzerať úplne inak, ako ostatné nevesty!

 

20-te až 40-te roky

Zabudnite na veľké sukne! Vintage svadobné šaty, ktoré sa tešia neskutočne obľube, sú jednoduché, z padajúceho materiálu, ktorý vám vytvaruje krásnu, štíhlu postavu.

Pozrite sa do minulosti na dvadsiate až päťdesiate roky minulého storočia. Práve v tomto období sa objavila známa návrhárka Coco Chanel, ktorá zmenila módu o stoosemdesiat stupňov. Do ženskej módy sa vkradol kúsok z tej chlapčenskej a športovej, ktorá upravila aj štýl svadobných šiat. Tie ostali odrazu jednoduchšie, v iných materiáloch a strihoch. Výstrihy mávali väčšinou do tvaru V alebo U. Na ozdoby sa nekládlo dôraz, väčšinou ste našli pár perličiek alebo kúsok s čipkou.

Ideálna nevesta?

Myslíte si, že existuje ideálna nevesta? Podľa niektorých to je taká, ktorá má oblečené šaty bielej alebo slonovinovej farby, ktoré sú jemne ozdobené čipkou alebo iným doplnkom, v ruke drží kyticu farebných kvetov a na nohách lodičky bielej farby. Je to však naozaj ideál? Pre niekoho možno áno, no mnoho žien má aj iný názor. Od tých, ktoré preferujú minimalizmus v móde nečakajte nariasené sukne alebo mnoho ozdôb na šatách. Pre nich sú vysnívané šaty jednoduché, možno až klasické. Práve tie spravia najlepšie ak siahnu po Vintage šatách, s ktorými nepokazia naozaj nič.

029624e9b10861c19cce1e3eaf2d6dae

50-te roky

Inšpirujte sa slávnou Marylin Monroe alebo Grace Kelly! Päťdesiate roky priniesli náhlu zmenu nielen v bežnej móde, ale aj v tej pre nevesty. Šaty boli odrazu kratšie, mali balónové sukne a ozdôb na nich bolo neúrekom. Medzi najobľúbenejšie patrili perličky, krajky alebo opasky. Nesmieme však zabudnúť ani na farebné spodničky, ktoré dali šatám úplne iný nádych. Už tu sa objavuje aj známy nevestin závoj, ktorý bol však omnoho kratší, ako sa nosí dnes.vintage-lace-wedding-dresses

 

Tak čo, našli ste si svoj obľúbený štýl? Ak sa stále nedokážete rozhodnúť, skúste si pozrieť obe možnosti šiat, či už moderné alebo Vintage, na vlastné oči a rozhodnite sa potom. Musíte však uznať, že Vintage štýl je neodolateľný a nespravíte s ním krok vedľa.

Related Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *