living-room-1597078_1920
Magazín

Vintage obývačka, ktorá má štýl!

V modernej a rýchlej dobe, ktorá sa v našich životoch veľmi ľahko usadila, sa niektorí ľudia radi vracajú do starých čias. Spomínajú na to, ako bolo všetko lepšie, žilo sa pomalšie a ľahšie, no spomínajú si aj na iné veci. Tými sú hmotné maličkosti, dekorácie a doplnky, ktoré mali vo svojom rodnom domove.

Ak patríte medzi týchto ľudí a chcete zmeniť svoj domov, spravte to! Nemusia to byť úplne staré veci z dávnych čias. Dnes nájdete mnoho obchodíkov s takýmito vecami, ktoré sú obnovené a trochu zmodernizované. Tieto vecičky nájdete pod názvom “retro” alebo “vintage”.

Svoj domov si môžete zmeniť pár kúskami, ktoré dokážu veľké zmeny, alebo spraviť radikálny krok a celú svoju obývačku premeňte do štýlu vintage. Týmto dokážete svoj jedinečný štýl a nejedna návšteva sa u vás bude cítiť veľmi príjemne.

Síce v dnešnej dobe každý preferuje skôr minimalistický štýl a domy sú čoraz prázdnejšie, len málo ľudí má sklon k retro štýlu. To znamená viac vecí v jednej izbe, ktoré však pre každého člena rodiny niečo znamenajú.

Vintage kúsky nenájdete len tak ľahko a hľadať musíte dlhšie. Je to však niekedy aj zábava, pretože navštevujete aj obchodíky, ktoré ste možno nikdy nevideli. V klasických obchodoch s interiérovými doplnkami by ste takéto kúsky hľadali márne. Môžete však použiť aj vlastné doplnky, ktoré ste si priniesli z rodného domu. Mnohí takéto veci máme a ani nevieme, čo vlastníme.

41-floral-living-room

Ak sa bojíte vysokých výdavkov, možno si trochu za tieto veci priplatíte, no kto hľadá, ten nájde aj lacnejšie. V obývačke však nemusíte mať toho veľa. Stačí, aby ste si našli správnu sedačku, nejaký stôl a vankúše, ktoré by ste mohli nájsť lacno aj na bazároch, kde ľudia ponúkajú mnoho vecí, ktoré nechcú.

vintage-livingroom

Kozub je vždy plusom. V minulosti bol nevyhnutnosťou a v každom dome ste našli minimálne jeden. Ak však kozub nemáte, nezúfajte. Určite však nezabúdajte na veľké retro zrkadlo s hrubým rámom.

vintage-living-room

Ďalším kúskom, ktorý je veľmi dôležitý, je koberec. Či už hrubý alebo tenší, je to na vás. Vyberajte kvalitné, ktoré vám vydržia dlhšie a samozrejme, strapce sú vždy plusom!

vintage-living-room-ideas-and-get-inspiration-to-create-the-living-room-of-your-dreams-11

Vintage obývačky nemusia byť len tmavé a zatemnené miestnosti. Ako môžete vidieť, biela sa v retro štýle objavuje takisto dosť často ako čierna alebo hnedá. Knihy môžete použiť ako dekoráciu alebo ich zasuňte do knihovne. Tá nemusí byť veľká, stačí mať pár kníh, ktoré máte radi a vraciate sa k nim. Okrem týchto všetkých vecí sú nádherným doplnkom aj kvety. Ak máte záhradku, určite si do nej nasaďte nejaké pekné kvety, aby ste ich mohli využiť aj na dekoráciu dovnútra.

livingroom_finalrender-001_855

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *